Kurs 2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013 wiele osób rozpoczęło swoją przygodę z językiem obcym. Około 100 osób rozpoczęło naukę języka angielskiego oraz około 29 języka niemieckiego (nie jesteśmy w stanie tego zliczyć, gdyż były osoby, które zaczynały naukę w trakcie roku szkolnego). W jako jednej z niewielu Szkół Językowych w Iławie rok szkolny trwa od września do czerwca (jak w szkole).

Rozpoczęcie kursu, które odbyło się 19 września 2012, wyglądało następująco:

Zmagania z językiem obcym dla jednych przychodzą łatwo, dla innych nieco trudniej. Najważniejsze jest to, aby się nie poddawać. Miła atmosfera zajęć zawsze zachęcała do nauki kursantów w różnym wieku.

Nowością w tym roku był kurs dla dzieci i młodzieży. Głównym celem było, jak w haśle Szkoły GREGOR – NAUCZYĆ MÓWIĆ. W przypadku każdego cel ten został osiągnięty.

21 czerwca 2013 to dzień absolutnie wyjątkowy dla kursantów, albowiem odebrali oni certyfikaty ukończenia kursu. Było ich aż 79 (w ubiegłym roku 29). Serdecznie gratulujemy.

Wiele osób już miało możliwość sprawdzenia swojego stanu wiedzy za granicą. Zawsze można było usłyszeć, że dzięki nauce w Szkole GREGOR, przełamali barierę językową i z przyjemnością mówili w języku obcym. To pierwszy krok ich przygody z językiem, który wiele z nich będzie chciało kontynuować, co zostało udokumentowane na miejscu wieloma wypełnionymi formularzami zgłoszeniowymi na następny rok szkolny 2013/14